Jaiak hartuko du Gasteiz, Korrikari amaiera emateko

Jaiak hartuko du Gasteiz, Korrikari amaiera emateko
Gasteizko ibilbidea osorik. / ALEA

2.560 kilometro egin eta gero, igandean iritsiko da hiriburura, eta eguerdian emango dio amaiera Andre Maria Zuriaren plazan.

Goizeko 08:00ak pasata sartuko da lasterketa hiriburuan, Eskalmenditik, eta hiriko auzo eta bazter ugari zeharkatuko ditu lau ordu inguru iraungo duen ibilbidean.

Laurogei eragile eta elkarte baino gehiagok izango dute azken kilometroetan lekukoa eramateko ardura, eta horien artean ALEA, GEU eta Oihanederren lagunek osatutako 'Milazangoak' ere bere bultzada emango dio euskarari. 

Gasteizko Andre Maria Zuriaren plazan bukatuko da 21. Korrikaren ibilbidea, hilaren 14an. Arabako hiriburu osoa zeharkatu ondoren, Dato kaletik sartuko da karabana koloretsua plazan. Amaiera ekitaldia plazako balkoian izango da, eta eskuz-esku ibilitako lekukoaren mezua lau haizetara zabalduko da. Ondoren festa giroa izango da nagusi hiri erdigunean egokitutako espazio ezberdinetan.

 

MAPA - erresoluzio altuan ikusteko '#klika' hemen

 

Gasteizen zehar egingo diren kilometroak 

KM. ORDUA ERREFERENTZIA ERAMAILEA(K)
2471 08:22:59 Lantegiaren 2. sarrera SPIDERABEL
2472 08:26:00 Lyrsa sarrera (Bergarako atea 29)  
2473 08:28:10 Barratxi 39, bide-gorria eta zebra-bidea ARTEPAN
2474 08:30:16 Barratxi-Los Olmos AMVISA
2475 08:32:43 Lagun enpresa, atea (Barratxi 17) LAMINACIONES ARREGUIKO LANGILEAK
2476 08:35:10 Barratxi 5. Kalearen bukaerako bidegurutzea GAZTEDI RUGBY TALDEA
2477 08:37:33 Artapadura-Zubibarri ERNAI
2478 08:40:33 Artapadura-La Peña AMVISAKO LANGILE BATZORDEA
2479 08:43:00 Repuestos Euskoauto (Artapadura 46) MICHELINGO LANGILEAK
2480 08:45:27 Artapadura-Agirrelanda GASTEIZKO SUHILTZAILEAK
2481 08:47:46 Agirrelanada-Zadorra hiribidea JARE DANTZA TALDEA - MANUEL IRADIER TXANGOLARI ELK.
2482 08:50:25 Errotonda aurreko zebrabidea BLUSA ETA NESKEN ELKARTEA
2483 08:52:52 La Presa-Iturrizabala INDAR BASKONIA - IRAULTZA 1921
2484 08:55:19 La Presa-Kristo ABETXUKO HERRIA
2485 08:57:51 Kristo-Araka KUTXABANKEKO LANGILEAK
2486 09:00:18 Cuatro caminos-Abetxuko errepidea ARABAKO KOOPERATIBEN EUSKARA BATZORDEA
2487A 09:02:19 Abetxuko errepidea. Errotonda pasata, zubiaren hasiera GORA EUSKAL ESKOLA PUBLIKOA!
2487B 09:04:30 Arriagako atea hasiera (errotondaren ondoren zebrabidea eta bide gorria) LANTZALE
2488 09:06:40 Arriagako atea-Luis Olariaga (tranbia gurutzatu baino lehen). EGIBIDE
2489A 09:08:46 Luis Olariaga-Larrabazterra UNIBASQ
2489B 09:10:52 Luis Olariaga-Forondako atea (semaforoa) UMANDI IKASTETXEA
2490 09:13:06 Baiona-Girona SAHARA ELKARTEA - SETEM HEGO HAIZEA
2491 09:15:21 Catalunya plazako “errotondaren” ondoren zebrabidea SIRIMIRI ZERBITZU SOZIOKULTURALAK
2492 09:17:35 Landaberde 33 (zebrabidea) EUSKOTREN
2493 09:20:02 Wellington Dukea 31 (Gizarte Segurantza) ZELEDON ELKARTEA
2494 09:22:29 Wellington Dukea-Baiona (aparkalekua) LAKUA INSTITUTUA - BARRUTIA IKASTOLA
2495A 09:24:56 Wellington Dukea-Antonio Machado (BM,tranbia eta gero) TOKI EDERREKO GURASO ELKARTEA - IBAIONDO
2495B 09:27:31 Antonio Machado-Monasterio de Iratxe LAKUABIZKARRAKO GURASO ELKARTEA
2496 09:30:03 Antonio Matxado 30eko seinalea (Pablo Morillo kalea pasata) SAN PRUDENTZIO IKASTETXEA
2497A 09:32:09 Antonio Machado-Paula Montal (errotonda baino lehen) ELECTRA VITORIA
2497B 09:34:48 Los Huetos errotondaren ondoren, zebrabidean MERCEDESEKO LANGILEAK
2498 09:36:58 Ali Entitatea (Meson Aliren atzeko parkinga) OLABIDE IKASTOLA
2499 09:39:00 Ali Entitatea-Prospero Merime ARABAKO EUSKAL PILOTA ELKARTEA
2500 09:41:48 Henry Morton Stanley-Oceano Atlantico PUNTU EUS FUNDAZIOA
2501 09:44:11 Oceano Atlantico-Oceano Pacifico UEU
2502 09:46:21 Zabalgana hiribidea, zubia trenbidearen gainetik ERAIKEN ERAIKUNTZA ESKOLA
2503A 09:48:31 Zabalgana hiribidea-La Unesco OKERRAK eta BASATIAK BLUSA ETA NESKA TALDEAK
2503B 09:50:54 Zabalgana hiribidea-Giza Eskubideak (errotonda baino lehen) LABORAL KUTXAREN GASTEIZKO BAZKIDEAK
2504 09:53:04 Zabalgana hiribidea (Antoniaren errotonda baino lehen, zebrabidean) ALDAIALDE, MARITURRI ETA ZABALGANAKO FAMILIAK
2505 09:55:19 Gaztelako atea (Armentia ikastola baino lehen, autobus geltokian) ARMENTIA IKASTOLA
2506A 09:57:29 Gaztelako atea-Arluzeako gaztelua (Armentia ikastolatik laugarren txaletaren atarian) ARABAKO TEKNOLOGIA PARKEA ETA BIC ARABA
2506B 09:59:52 Fontetxako gaztelua-Gebarako gaztelua GLOBE TESTING
2507 10:02:10 Ariznabarra-Kejanako gaztelua BASQUE TEAM
2508 10:04:29 Gaztelako atea-Rosalia de Castro (errotondaren ondoren, Rosalia de C.rako bidean) GASTEIZKO UDALEKO LANGILEAK
2509 10:06:52 Salbatierrabide (Mendiko aparkalekurako lehen sarrera, Armentiatik hurbilen dagoena) 5+11 FUNDAZIOA
2510 10:09:19 Salbatierrabide-Joaquin Lucarini MENDIZABALA LHII
2511 10:11:50 Salbatierrabide-Nafarroa ARABAKO BURU OSASUNEKO LAN BATZORDEA
2512 10:14:04 Araba-Los Buesa EKIALDEA BHI
2513 10:16:40 Zumaquera kalea-Zumaquera plazatxoa (autobus geltokia) MENDIA OPTIKA
2514 10:18:58 Zumaquera-Campo de los Palacios GORA OLARIZU EUSKALDUNA!
2515 10:21:04 Zumaquera 80 GASTEIZKO HERRIAK - OKUPAZIO MUGIMENDUA
2516A 10:23:36 Jacinto Benavente (Esmaltaciones errotonda pasata, lehen zebrabidea) ALGARA eta INDARRA DANTZA TALDEAK
2516B 10:26:07 Jacinto Benavente (zubitik atzera zenbatuta 5.farolan) ANGEL GANIVET
2517A 10:28:25 Florida-Vicente Aleixandre (errotonda ondoren) EUSKARAZ BIZI -  HAMARRETAKO ELKARTEA
2517B 10:30:40 Florida-Budapest (errotonda baino lehen, zebrabidea) IKASBIDEA
2518 10:32:46 La Iliada-Salburua bulebarra (errotonda baino lehen) AERNNOVAKO eta NAIPES FOURNIERREKO LANGILEAK
2519 10:35:00 Salburua bulebarra 21 (estankoa) ONGI ETORRI ERREFUXIATUAK!
2520A 10:37:23 Salburua bulebarra-Elorriagako ataria ERREKABARRI eta SALBURUA IKASTETXEKO GURASO ELKARTEA
2520B 10:39:37 Bruselas-Erroma OIHAN eta GORBEA GURASO ELKARTEAK
2521 10:41:48 Erroma-Estrasburgo SARBURU EUSKARA ELK. eta BURDINBIDEA ELK.
2522 10:44:15 Juan Carlos I-Amsterdam KILOMETRO TRABESTIA-LUMAGORRI
2523 10:46:25 Juan Carlos I-Estocolmo ALEA - GEU eta OIHANEDER
2524 10:48:56 Juan Carlos I bukaerako errotonda (gasolinera pasata) GORA GU ETA GUTARRAK!
2525 10:51:15 Burgos 23 (osasun zentroa) KILOMETRO FEMINISTA
2526 10:54:11 Obispo Ballester 8 ARTEZALEON ETA ARTISTEN KILOMETROA - ORBAIN ELK.
2527 10:56:46 Nafarroako Errege-Erreginak 2 (zebrabide inguruan) SAMANIEGO eta LOS HERRAN  IKASTETXEAK
2528 10:59:18 Martxoaren 3ko murala KOLDO MITXELENA eta ODON DE APRAIZ
2529 11:01:53 Gasteizko taldea-Azazeta mendatea EUSKO LEGEBILTZARREKO eta JAURLARITZAKO LANGILEAK
2530 11:04:41 Venezuela 2 FRANCISCO DE VITORIA INSTITUTUKO EUSKALTZALEAK
2531 11:07:37 Paraguay-Puerto Rico (eliza, izkina) LORAMENDI
2532 11:10:38 Gorbea-Navarro Villoslada URKIDE eta NIÑO JESUS
2533 11:13:30 Gorbea-Beato Tomas de Zumarraga ELKAR
2534A 11:16:14 Gasteiz hiribidea-Cruz Blanca AFA ETA GOFEKO LANGILEAK
2534B 11:18:28 San Viator kalearen hasiera (semaforoa) SAN VIATORREKO IRAKASLEAK
2535 11:20:47 Colombia (kiroldegiaren sarrera) OSAKIDETZAREN ZUZENDARITZA NAGUSIA
2536 11:23:06 Mexiko kalearen hasiera (semaforoa) ARABA ERAKUNDE SANITARIO INTEGRATUA
2537 11:25:33 Mexiko-Beato Tomas de Zumarraga ABENDAÑO IKASTOLA eta MIGUEL DE UNAMUNO
2538 11:28:21 Adriano VI-Gustavo de Maeztu margolaria TXAGORRITXU ETA SANTIAGOKO LANGILEAK
2539 11:31:04 Adriano VI-Abendaño (paseoko semaforoa) EMAKUNDE
2540 11:34:01 Gasteiz hiribidea-Diaz de Olano margolaria ABOKATUEN ELKARTE OHORETSUA - LOHIANDIA
2541 11:36:49 Gaztelako atea-Santiago Ramon y Cajal EHU
2542 11:39:28 Manuel Iradier (Lauaxetaren burua, Carmeliten plazatxoa) FARMAZIA eta ERIZAINTZA FAKULTATEKO LANGILE ETA IKASLEAK
2543 11:42:08 Manuel Iradier-Foruen kalea GAZTETXEA - HALA BEDI
2544A 11:44:56 Pio XII-Florida GASTEIZ KANTUZ
2544B 11:47:36 Herrandarrak-Urriaren 12a RPK S.COOP ETA ARASKI SASKIBALOI TALDEA
2545A 11:49:50 Olaguibel-Jose Mardones (okindegia) ARABAKO ODOL-EMAILEEN ELKARTEA
2545B 11:52:04 Judimendi hiribidea-Mariano San Miguel musikaria JUDIMENDIKOAK
2546 11:54:31 Santiago-Jose Mardones ANIZTASUNA BAI, ARRAZAKERIA EZ!
2547 11:56:37 Herrandarrak-Prudencio Maria Verastegui EUSKO LEGEBILTZARRA
2548 11:59:17 Herrandarrak 84 (bus geltokitxoa, izkina) ARABAKO BATZAR NAGUSIAK
2549 12:01:10 Zuberoa plaza (Iparralde) ARABAKO FORU ALDUNDIA
2550 12:03:08 Martin Salinas plaza GASTEIZKO UDALA
2551 12:05:27 Simon de Anda-Julian de Apraiz ETXERAT
2552 12:07:54 Basoa kalea 9 GURE ESKU DAGO
2553 12:09:51 Gorbea kalea 33 EUSKO IKASKUNTZA
2554 12:10:01 Coronacion kalea 8 EHIGE
2555 12:12:19 Coronación / Arriagako atea EUSKALTZAINDIA
2556A 12:14:50 San Ignacio de Loyola / Frantzia kalea IKASTOLAK
2556B 12:16:17 Frantzia kalea 26 SINDIKATUAK
2557A 12:18:23 Frantzia kalea 4 ALDERDIAK
2557B 12:20:37 Bake kalea 7 (Dendaraba) UEMA-UDALBILTZA
2558 12:20:52 Ramon Ortiz de Zarate kalea 7 HEKIMEN
2559 12:22:00 Dato / San Prudentzio KONTSEILUA
2560 12:24:00 Postas 12 (Vital kutxa) AEK
    Andra Mari Zuriaren plazako balkonada  
Erlazionatuak

Zazpi gunetan banatuko da Korrikaren amaierako festa

Gasteiz

12:30ean iritsiko da lekukoa Andre Maria Zuriaren plazara.

ALEA da Arabako euskarazko aldizkari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aurrera egiteko. Zuk ere gurekin bat egin nahi al duzu?


Izan zaitez ALEAkide